Szkoła Podstawowa nr 48 im. Józefa Piłsudskiego w Lublinie

 

Nawigacja

Szkoła Promująca Zdrowie

Sport szkolny w Lublinie





 

Środa 22.01.2025

  • Aktualne informacje

  • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

    Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

    Nowość. Sprawozdanie z realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
    Nowość. Sąd nad książką - prezentacja
                   
    Sąd nad książką - galeria
                    Podsumowanie NPRCz - galeria

    Szanowni Państwo!

    Szkoła Podstawowa nr 48 im. J. Piłsudskiego bierze udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Jest to program rządowy, który ma na celu m.in. wspieranie bibliotek szkolnych w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. W związku z tym szkoła  przygotowuje się do zakupu dużej ilości książek do szkolnej biblioteki (lektury – obowiązkowe, dodatkowe, uzupełniające; nowości, itd.). Serdecznie zapraszamy do współpracy i zgłaszania swoich pomysłów i sugestii.

                                                                                                                       Bibliotkarze

    Szkoła Podstawowa nr 48 w Lublinie dokonała zakupu nowości książkowychw kwocie 15.000 zł. Kupione zostały 902 książki. Do końca grudnia szkoła musi spełnić wymagania zawarte w ROZPORZĄDZENIU RADY MINISTRÓW z dnia 6 października 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Wdrażanie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa to zadanie dla całej szkoły, więc każdy wychowawca przeprowadzi w swojej klasie projekt edukacyjny z wykorzystaniem zakupionych nowości książkowych. Poza tym, w szkole zostanie zorganizowane wydarzenie promujące czytelnictwo z udziałem uczniów (6 grudnia). Rodzice natomiast będą mieli szansę zobaczyć prezentację dotyczącą wpływu czytania na rozwój dzieci  i  młodzieży  (podczas  zebrań  w  listopadzie).
    Efekty pracy poszczególnych klas oraz informacje na temat przebiegu wdrażania Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa będzie można podziwiać na bibliotecznym blogu:
    przystanek48.blog.pl, gdzie już teraz serdecznie zapraszam!

                                                                                   Lucyna Grądkowska, szkolny koordynator NPRCz

    Wdrażanie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - harmonogram działań

  • Pozalekcyjne zajęcia sportowe 2017

    Pozalekcyjne zajęcia sportowe 2017

    Nasza szkoła realizuje pozalekcyjne zajęcia sportowe finansowane z budżetu Państwa w ramach projektu Ministerstwa Sportu i Turystyki pod nazwą: “Szkolny Klub Sportowy” oraz finansowane z budżetu Gminy Lublin i przyznane decyzją Pana Prezydenta Miasta Lublin – harmonogramy na rok 2017.

    Pozalekcyjne zajęcia sportowe finansowane przez Budżet Państwa w ramach projektu Ministerstwa Sportu i Turystyki pod nazwą: “Szkolny Klub Sportowy”


    Pozalekcyjne zajęcia sportowe finansowane przez Gminę Lublin

  • Reforma edukacji

    Reforma edukacji

         Wkrótce do Państwa szkoły trafi pakiet zawierający podstawowe informacje dotyczące reformy systemu oświaty w Polsce. W jego skład wchodzą: broszura, w której w syntetyczny sposób przedstawiliśmy najważniejsze zmiany oraz dwa plakaty pokazujące poszczególne etapy wdrażania reformy.
         Zwracam się z uprzejmą prośbą o jak najszersze udostępnianie materiałów nauczycielom, rodzicom i uczniom w Państwa szkole. Liczę na to, że przy Państwa udziale zostaną stworzone warunki do tego, aby wszystkie zainteresowane osoby uzyskały pełną informację na temat zaplanowanych zmian.
         W załączeniu przekazuję Państwu pliki elektroniczne wszystkich materiałów. Już dziś zachęcam do odwiedzenia strony internetowej
    www.reformaedukacji.men.gov.pl. Można na niej znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, harmonogram prac nad wdrażaniem reformy, akty prawne, szczegółowe dane kontaktowe do poszczególnych departamentów w ministerstwie.
         Jesteśmy otwarci na pytania z Państwa strony. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z poszczególnymi departamentami w ministerstwie:
    ·         tel. 22 34 74 141 - struktura szkół, egzaminy, doskonalenie i kształcenie nauczycieli
    ·         tel. 22 34 74 792 - podstawa programowa, podręczniki, ramowe plany nauczania
    ·         tel. 22 34 74 458 - przekształcanie szkół, sytuacja nauczycieli i dyrektorów w okresie wdrażania reformy
    ·         tel. 22 34 74  312 - finansowanie, organizacja oddziałów przygotowawczych dla uczniów powracających z zagranicy
    ·         tel. 22 34 74 228 - kształcenie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
    ·         tel. 22 34 74 195 - kształcenie branżowe
         Do Państwa dyspozycji pozostaje także Departament Informacji i Promocji w MEN, tel. 22 34 74 457 oraz adres mailowy dedykowany kwestiom planowanych zmian w systemie edukacji: reformaedukacji@men.gov.pl.

    Z wyrazami szacunku
    Anna Zalewska
    Minister Edukacji Narodowej

    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
          Broszura informacyjna - Dobra Szkoła
          Mapa drogowa reformy edukacji - Dobra Szkoła
          Szkoła po zmianie - plakat - Dobra Szkoła

  • WYKAZ ULIC W OBWODZIE SZKOŁY

    10.02.2017

    WYKAZ ULIC W OBWODZIE SZKOŁY – SP48 LUBLIN
    od dnia 1 września 2017 r. - 31 sierpnia 2019 r.

    Biskupie, Bławatkowa, Dojazdowa str. parzysta od 4 do końca i str. nieparzysta od 3 do końca, Heleny Dziubińskiej, Tadeusza Grodzickiego, Hajdowska, Jakubowicka, Jarmarczna, Jana Kasprowicza, Kijańska, Teodora Lipeckiego, Łagiewnicka, Łuszczowska, Łysakowska, Mełgiewska str. parzysta, Naftowa, Pliszczyńska str. nieparzysta od 1 do 87 i str. parzysta od 2 do 82, prof. Zbigniewa Religi, Torowa str. nieparzysta od 1 do 109, Turystyczna str. nieparzysta od 15 do 63 i str. parzysta od 46 do140c, Wiertnicza, Zabytkowa, Zadębie, Zagrodna, Zawieprzycka

  • Rowerowy Maj 2016

    Rowerowy Maj 2016

    Urząd Miasta Lublin, Towarzystwo dla Natury i Człowieka, Porozumienie Rowerowe serdecznie zapraszają do udziału w kampanii "Rowerowy Maj 2016" wszystkie szkoły podstawowe i gimnazjalne z terenu Miasta Lublin.

    Opis Kampanii "Rowerowy Maj 2016"

    Regulamin Kampanii "Rowerowy Maj 2016"

    Rowerowy Maj - podsumowanie

    Rowerowy Maj - wyniki

  • Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2017/2018

    __________________________________________________________________________________________________________

    Ten rok szkolny to pasmo sukcesów literackich ucznia z klasy VI „b” - Karola Flisa. Karol po raz trzeci zajął I miejsce w literackim konkursie o zasięgu ogólnopolskim. Tym razem był to IV Ogólnopolski Konkurs Literacki „Lubelszczyzna w legendach”, który organizowała Szkoła Podstawowa nr 3 im. Juliusza Słowackiego w Lublinie.

    Link do artykułu

    __________________________________________________________________________________________________________

    Praca plastyczna Niny Flis z kl. I B wyróżniona w międzyszkolnym konkursie plastyczno - literackim "Bezpieczna Zebra -  bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym".

    __________________________________________________________________________________________________________

    Karol, Michał i Nina twierdzą: Piękna nasza Polska cała

    Z radością informujemy o kolejnych sukcesach naszych uczniów. Aż troje zostało laureatami Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno-Literackiego  Piękna nasza Polska cała zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 17 im. Zwycięstwa Grunwaldzkiego w Lublinie. Konkurs ogłoszono dla uczczenia 100-lecia niepodległości Polski.
    Nasi uczniowie odnieśli sukcesy zarówno w kategorii plastycznej, jak i literackiej. Michał Skowronek - uczeń klasy I „b” - zajął I miejsce w kategorii plastycznej, a Nina Flis z tej samej klasy otrzymała wyróżnienie. Uczniowie przygotowali prace pod kierunkiem pani wicedyrektor Marioli Golonki. Natomiast w kategorii literackiej na podium znalazł się uczeń klasy VI „b” - Karol Flis, któremu jury konkursu przyznało II miejsce. Karola do konkursu przygotowała pani Katarzyna Rajkiewicz.
    17.04.2018 r., podczas uroczystego podsumowania konkursu, nasi uczniowie, którym towarzyszyły mamy, odebrali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

    Karolu, Michale i Nino! Serdecznie Wam gratulujemy! Jesteście wspaniałymi ambasadorami naszej szkoły.

    Link do galerii ze zdjęciami

    __________________________________________________________________________________________________________

    W dniu 27.03.2018 r. delegacja z naszej szkoły uczestniczyła w uroczystym wręczeniu nagród za udział w V Wojewódzkim Konkursie plastycznym pt. “Pinokio w Polsce. 100-lecie Odzyskania Niepodległości", w Szkole Podstawowej nr 57 im. J. Kochanowskiego w Lublinie.
    Naszą laureatką była Iga Lis (III miejsce w kategorii klas "0"), Izabela Błaszczak (II miejsce - klasy 4-7) oraz Kacper Lis i Mieszko Hunek  (wyróżnienia w kategorii klas 4-7). Towarzyszyły nam mamy laureatów p. Anna Lis i p. Agnieszka Hunek oraz wychowawczyni klasy 0a p. Katarzyna Pytka-Bednarska.
    Wszystkim serdecznie gratulujemy!

    Link do galerii ze zdjęciami

    __________________________________________________________________________________________________________

    Brawo Alan!

    16 marca 2018 r., w ramach obchodów Dnia Świętego Patryka, w Szkole Podstawowej nr 43 w Lublinie miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie konkursu j. angielskiego pt. „Moja Irlandia” zorganizowanego pod patronatem m. in. Instytutu Filologii Angielskiej KUL. Uczestnicy tego konkursu mieli za zadanie stworzyć prezentacje multimedialne dotyczące kultury, historii oraz podstawowych informacji i ciekawostek dotyczących Zielonej Wyspy. Kilkoro uczniów naszej szkoły przygotowało prezentacje konkursowe na wysokim poziomie. Jury konkursu wyróżniło pracę ucznia klasy 5a, Alana Flisa.

    Ponadto, Alan otrzymał wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie j. angielskiego „MY TOWN”, zorganizowanym przez SP nr 25 w Lublinie, pod patronatem Prezydenta Miasta Lublina, Wydziału Nauk Humanistycznych KUL oraz Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.. W konkursie tym brało udział ponad 30 uczniów z różnych miast Polski, a także ze szkół polonijnych z zagranicy. Dzieci przygotowały albumy o swoich miastach (fragmenty albumu Alana można obejrzeć po otworzeniu linku Angielski w szkole) w języku angielskim z własnoręcznie wykonanymi ilustracjami przedstawiającymi zabytki oraz ciekawe miejsca. Cieszymy się i jesteśmy dumni, że nasz uczeń godnie reprezentuje Szkołę oraz życzymy kolejnych sukcesów.

                                                                                                   Ewa Kwiecińska-Żuławska

    Link do galerii ze zdjęciami

    __________________________________________________________________________________________________________________

    Miło nam poinformować, że uczennica klasy 4a, Hania Sim, została wyróżniona III miejscem w Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania "Z Baśnią na koniec świata i jeszcze dalej" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Sióstr Urszulanek w Lublinie. Hania, z pomocą polonistki, przygotowała własną interpretację wiersza "Stefek Burczymucha" oraz baśni "Kopciuszek", które bardzo spodobały sie jury oraz publiczności. Serdecznie gratulujemy.

    Ewa Kwiecińska-Żuławska

    __________________________________________________________________________________________________________

    Sukces Karola Flisa na VI Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Czas Bożego Narodzenia”.

    __________________________________________________________________________________________________________

    Wyróżnienie  dla Juliana Siewaka ucznia klasy Ib za pracę plastyczną w konkursie na temat zasad zdrowego odżywiania w ramach programu "Jedz z Głową" organizowanego przez Miasto Lublin w 2017 r.

    Link do galerii ze zdjęciami

    __________________________________________________________________________________________________________

    Zostać lotnikiem - to moje marzenie,
    chcę wznieść się wysoko, wysoko nad ziemię,
    lecieć w przestworzach, zostawić świat w dole,
    lasy, jeziora, łąki i kolorowe pole.

    To początek wiersza, który uczeń naszej szkoły - Karol Flis z klasy VI b - napisał na I Ogólnopolski Konkurs Literacki „Na stalowych skrzydłach”. Konkurs organizowała Szkoła Podstawowa nr 6 im. Polskich Lotników w Puławach. Adresatem konkursu byli młodzi poeci z klas 4-7 szkoły podstawowej. Uczniowie zgłaszali jeden utwór poetycki o tematyce związanej z lotnictwem lub lotnikami. Na konkurs napłynęły aż 132 prace z całej Polski.

    Jury wybrało te utwory, które „wyróżniała dojrzałość warsztatu literackiego, nietuzinkowe spojrzenie na otaczający świat ich autorów oraz znajomość tematyki lotnictwa i lotników”. Wyłoniono 16 laureatów. Wśród nich znalazł się uczeń naszej szkoły. Ogłoszenie wyniku konkursu nastąpiło 10.11.2017 r. podczas uroczystej gali podsumowującej dni patrona szkoły.

    Z wielką radością informuję całą społeczność „Czterdziestej Ósmej”, że nasz młody poeta - Karol Flis - zajął I miejsce!

    Serdecznie gratulujemy Ci Karolu Twojego sukcesu! Udało Ci się dosiąść Pegaza, który dowiózł Cię na sam szczyt podium. Życzymy, aby to nie była dla Ciebie jednorazowa przygoda.

    Katarzyna Rajkiewicz – nauczycielka języka polskiego

    PS Wszystkich zainteresowanych poznaniem dalszych zwrotek wiersza odsyłam do autora.

    Link do galerii ze zdjęciami

  • Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2016/2017

    Przedszkole Samorządowe  „Chatka Puchatka” w Jaworzynie Śląskiej ogłosiło wyniki  ogólnopolskiego konkursu plastycznego  pt. „Mój ulubiony bohater ze Stumilowego lasu”, w którym udział brały dziewczynki z naszego oddziału przedszkolnego. W kategorii wiekowej 3-4 latków wyróżnienie zdobyła Emilka Bolibok, natomiast w kategorii wiekowej 5-6 latków III miejsce zajęła Laura Tatara. Obu dziewczynkom serdecznie gratulujemy.

     

    W dniu 30 maja 2017 r. odbyło się w Ratuszu rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Lublin wczoraj, dziś i jutro. Jubileusz 700-lecia Miasta” organizowanego przez Kancelarię Prezydenta Miasta Lublin. Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk wręczył laureatom nagrody i wyróżnienia  Nasi uczniowie z klasy II a zajęli czołowe miejsca.

    I miejsce w kategorii - uczniowie szkół podstawowych z klas I–III – Alicja Kurowska, tytuł pracy "Lubelska legenda", -  pod opieką P. Ewy Nowickiej,

    II miejsce w kategorii - uczniowie szkół podstawowych z klas I–III – Błażej Fronczek, tytuł pracy "Nasz Lublin", -  pod opieką P. Ewy Nowickiej,

    Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

    Zobacz pozostałe zdjęcia

    Wyróżnienie dla Karola Flisa w XII Międzyszkolnym Konkursie Literacko- Plastycznym „O pióro Henryka Sienkiewicza”pod honorowym patronatem Wojewody Lubelskiego i Lubelskiego Kuratora Oświaty

    Dnia 17 maja 2017r. w Szkole Podstawowej nr 38 w Lublinie odbyło się rozstrzygnięcie XII Międzyszkolnego Konkursu Literacko- Plastycznego„O pióro Henryka Sienkiewicza”pod honorowym patronatem Wojewody Lubelskiego i Lubelskiego Kuratora Oświaty. Z wielką radością informujemy, że wczęści literackiej zatytułowanej „Pod koniec XIX wieku Henryk Sienkiewicz związany był z Lublinem- tutaj mieszkali Jego ojciec i siostra. Co pisarz powiedziałby o Lublinie, gdyby znalazł się w nim w roku 2017?”,a przeznaczonej dla uczniów klas IV – VI wyróżniony został uczeń kl.V b Karol Flis. Karol, w bieżącym roku szkolnym, startował w kilku konkursach literackich z różnych przedmiotów otrzymując wyróżnienia oraz nagrody główne. Z własnej inicjatywy przygotowywał prace konkursowe charakteryzujące się wysokim poziomem językowym oraz merytorycznym, dlatego cieszymy się, że jego trud i zaangażowanie zostały nagrodzone. Serdecznie gratulujemy naszemu uczniowi, życząc mu wytrwałości w doskonaleniu sztuki pisarskiej oraz trzymając kciuki za jego dalsze sukcesy w dziedzinie literatury.

                                                                                                 Ewa Kwiecińska-Żuławska

     

    Ogromnie cieszymy się z sukcesów naszych uczniów w konkursach organizowanych przez lubelskie szkoły. Julia Adamczyk z klasy VI „b” została laureatką I Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno - Literackiego „700 lat Lublina! Piórem i pędzlem o Lublinie” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 40 im. Leona Kruczkowskiego. Julia w kategorii literackiej „Lublin oczami młodego poety” zajęła II miejsce. Natomiast Patryk Bugajski z klasy V „a” został laureatem Ogólnopolskiego konkursu literackiego, fotograficznego i plastycznego „Moja Mała Ojczyzna” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Jana Kochanowskiego. W kategorii albumy fotograficzne Patryk zajął III miejsce.

    Serdecznie gratulujemy!

     

    Magdalena Siek laureatem Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego

    Do sukcesu nie ma żadnej windy. Trzeba iść po schodach.

    Jest nam niezwykle miło poinformować, że uczennica naszej szkoły - Magdalena Siek z klasy VI „a” - uzyskała tytuł LAUREATA Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Ogromnie cieszy nas sukces Magdy. Jest ona pierwszą laureatką konkursu tematycznego LKO w historii naszej placówki.

    Za sukcesem naszej uczennicy stoi ciężka praca. Magda, przygotowując się do tego konkursu, musiała napisać bardzo dużo dyktand, opanować wiele trudnych i skomplikowanych zasad pisowni. Ortografię ćwiczyła nie tylko w szkole, ale również w domu, pod czujnym okiem rodziców. Wiemy, że nasza uczennica bardzo dużo czyta. W częstym obcowaniu z książkami także tkwi klucz do Jej zwycięstwa.

    Magdo, bardzo serdecznie Ci gratulujemy! Jesteś chlubą naszej szkoły. Gratulujemy także Twoim rodzicom. Życzymy Ci wysokich osiągnięć w nauce, także z innych przedmiotów, bo z języka polskiego, a zwłaszcza z ortografii, jesteś już celująca. Niech inni uczniowie naszej szkoły biorą z Ciebie przykład. Swoją postawą pokazujesz, jak wcielać w życie słowa Henry’ego Forda Bardziej niż cokolwiek innego - przygotowywanie się jest sekretem do sukcesu.

    Katarzyna Rajkiewicz - nauczycielka języka polskiego

    mgr Henryka Olszak - dyrektor szkoły

     

    WYRÓŻNIENIE DLA AMELKI GAŁĄZKI W IV WOJEWÓDZKIM FESTIWALU PIOSENKI ANGIELSKIEJ ‘LET’S SING’ POD PATRONATEM LUBELSKIEGO KURATORA OŚWIATY

    Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy VI a – Amelia Gałązka zdobyła wyróżnienie w IV edycji Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Angielskiej ‘Let’s Sing’ pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, który odbył się 10 lutego 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Lublinie. Uczestnicy konkursu wykonali wybrane przez siebie utwory muzyczne w języku angielskim na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Reprezentantka naszej szkoły zaśpiewała piosenkę autorstwa Margaret pt. „Thank you very much” przy własnym akompaniamencie gitarowym, którym, mimo poważnej konkurencji, zauroczyła publiczność i Jury, dzięki „umiejętności pogodzenia śpiewu, gry na gitarze i posługiwania się językiem angielskim”. Serdecznie gratulujemy Amelce i życzymy dalszych sukcesów artystycznych i naukowych.

    Klasy I - III dbają o bezpieczeństwo. Chętnie biorą udział w różnych konkursach organizowanych przez Wydział Ruchu Drogowego KWP w Lublinie. Ostatnio chętni uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym "Odblaski ratują życie" (każdy uczeń musi wiedzieć, jak ważną rolą jest noszenie elementów odblaskowych). W tym konkursie zgłoszono 13 prac uczniów klas IIIa, IIIb. Nagrodę za trzecie miejsce zdobył Kacper Lis z klasy IIIa.

    Kolejnym konkursem międzyszkolnym był konkurs plastyczno - literacki "Przyjazna zebra - bezpieczeństwo dzieci w rucgu drogowym". Wyróżnienie w konkursie plastycznym otrzymały Gabriela Głogowska z klasy Ia i Patrycja Mrozik z klasy IIIb. W konkursie literackim trzecie miejsce zdobyła Agata Purc z klasy IIIb, natomiast wyróżnienie - Antoni Chaciński z klasy IIIa.

  • Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2015/2016

    Sukcesy naszych uczniów

    Z przyjemnością informujemy o sukcesach naszych uczniów odniesionych w różnych konkursach, zwłaszcza literackich.

    Uczennica klasy IV „a” Natalia Stasiak została jedną z finalistek XII edycji Międzyszkolnego Konkursu Literackiego dla uczniów szkół podstawowych „Są słowa, gesty, które ranią”. Konkurs ten zorganizowało Gimnazjum Nr 19 w ramach projektu Szkoły Równego Traktowania. Natalia napisała wspaniałe opowiadanie, które zostało docenione przez jury i organizatorów.

    Adrian Szafranek - uczeń klasy VI „a” – stworzył świetny wiersz propagujący ekologiczne zachowania oraz promujący tryb życia zgodny z naturą i zajął II miejsce w Konkursie Poetyckim „EKO-LUB” zorganizowanym przez Lubelski Oddział Okręgowy PCK.

    Uczniów przygotowała do konkursów nauczycielka języka polskiego pani Katarzyna Rajkiewicz.

    Nasza szkoła może pochwalić się także sukcesem w konkursie przyrodniczo-literackim. Julia Adamczyk – uczennica klasy V „b” – napisała wiersz na temat oszczędzania energii elektrycznej oraz wody w szkole i zajęła I miejsce w II edycji Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczo-Literackiego. Julia pracowała pod opieką nauczycielki przyrody pani Bożeny Joniec.

    Uczennice klasy 5b zaangażowały się w działania związane z konkursem "Strażnik skrzat ratuje świat", Wykonały plakat "Historia kropli wody", który został wyeksponowany   w siedzibie MPWiK podczas dni otwartych.

    Link do materiału zawierającego plakat

    Jesteśmy dumni z naszych uczniów i serdecznie gratulujemy im sukcesów.

  • OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

    Z dumą informujemy, że uczennica naszej szkoły Natalia Mierzwa z klasy VI „b” odniosła wielki sukces! Została laureatką Międzyszkolnego Konkursu Literackiego organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 10 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie. Natalia, nawiązując do treści W pustyni i w puszczy, napisała najlepszy list miłosny Stasia do Nel.
    Międzyszkolny Konkurs Literacki towarzyszył obchodom 96. rocznicy powstania Szkoły Podstawowej nr 10 w Lublinie, a patronowała mu pani dyrektor. Jego rozstrzygniecie odbyło się 10.11.2014 r.
    Natalia otrzymała dyplom i upominek, a pani Katarzyna Rajkiewicz, która przygotowywała ją do konkursu, podziękowanie.
    Natalii serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy do lektury zwycięskiej pracy.

     

    Uczennica klasy II a Zuzanna Kalinka otrzymała wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Lublin w kolorach”. Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk w dniu 23 maja 2014 roku wręczył nagrody dzieciom z lubelskich szkół i przedszkoli.
     

  • OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

    OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

    Dnia 13 listopada 2013r. w Szkole Podstawowej nr 34 w Lublinie odbył się V Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej. W tej edycji wzięło udział aż 32 uczestników w kategorii soliści i zespoły. W jury zasiedli przedstawiciele Orkiestry Wojskowej w Lublinie. Po ponad dwóch godzinach eliminacji ogłoszono werdykt. Najlepsi okazali się soliści, a wśród nich uczennica naszej szkoły – Wiktoria Stasiak z klasy 5b.
    Na wysokim poziomie artystycznym zaprezentowała ona piosenkę „Ojczyzna”, do której przygotowywała się pod kierunkiem pana Jarosława Falby – nauczyciela muzyki. Wiktoria otrzymała statuetkę i pamiątkowy dyplom.
    GRATULUJEMY WIKA!!!GRATULUJEMY PANIE JARKU!!!
    Życzymy dalszych sukcesów muzycznych.

     

    __________________________________________________________________________________________________

    W lutym 2014 r. nasza uczennica Magdalena Wrona, zajęła I miejsce w Polsce (na 1034 uczestników) w Ogólnopolskiej  Olimpiadzie Przedmiotowej Olimpus – język polski.
    Podczas szkolnego apelu odebrała grawerowany dyplom, nagrodę rzeczową oraz gratulacje od pani dyrektor.

    Gratulujemy Magdzie i pani Agnieszce Lange – polonistce przygotowującej uczennicę.

    Należy podkreślić fakt, że wysokie miejsca zajęli też uczniowie:
    Kamil Kołtunik kl. 4 - 6 miejsce w Polsce – dyplom laureata,
    Majka Ratajewska  kl. 5 – 7 miejsce – dyplom laureata,
    Natalia Niedziałek  kl. 5 – 9 miejsce – dyplom laureata,
    Łukasz Mrozik kl. 4 – 10 miejsce – dyplom laureata,
    Wiktoria Stasiak kl. 5 – 10 miejsce – dyplom laureata,
    Artur Kostera kl. 5 – 12 miejsce – dyplom laureata.

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów uczniom i pani Agnieszce.
    _____________________________________________________________________________________________________

    Uczniowie klas szóstych SP 48 już po raz szósty wzięli udział w Lubelskim Konkursie Ortograficznym o pióro Prezydenta Miasta Lublina organizowanym przez SP 40 w Lublinie.
    W eliminacjach wewnątrzszkolnych wzięło udział 3 uczniów. Dyktando napisał najlepiej Dawid Rapa z kl. VIa. Reprezentował on szkołę w III etapie konkursu, który odbył się dnia 08.04.2014 r. w sali sesyjnej lubelskiego ratusza.
    Dawid Rapa otrzymał dyplom za udział w konkursie, a p. Katarzyna Aftyka - nauczyciel przeprowadzający eliminacje w szkole oraz przygotowujący uczniów do konkursu - podziękowanie.


     


     


     


     


     


     


     

    _______________________________________________________________________________________________

    9 maja 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Lublinie odbył się XIII Przegląd Szkolnych Zespołów Tanecznych „Talenty 2014”. Zespół taneczny „Tęcza” z naszej szkoły po raz ósmy wziął udział w tym Przeglądzie i po raz ósmy sięgnął po Nagrodę Główną.
    „Tęcza” zaprezentowała dwa układy taneczne – układ do obowiązkowego tańca grupowego Specknerin (angielski taniec dworski) oraz układ dowolny – piękną i wzruszającą Opowieść z Porcelanowego Świata (ponad 7-minutową suitę taneczną). Mali tancerze podbili serca widowni i jury mistrzowskim i aktorskim wykonaniem tańców. Brawa i owacje, które rozległy się po występie trwały bez końca. Po wręczeniu statuetki – Nagrody Głównej - uczniowie i pan Jarek zebrali mnóstwo pochwał i pozytywnych opinii od jury.
    Kostiumy, stroje do występu – jak zawsze – uszyła dla naszego zespołu p. Agnieszka Lange, choreografią i przygotowaniem zespołu zajął się p. Jarosław Falba. Zespół „Tęcza” na tegorocznym przeglądzie reprezentowało aż 26 uczniów od II do VI klasy.
    Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

    Odnośnik do galerii ze zdjęciami     


     

     

  • NASZE SUKCESY W ROKU SZKOLNYM 2011/2012

  • WAŻNE WIADOMOŚCI DLA RODZICÓW SZEŚCIOLATKÓW!

    WAŻNE WIADOMOŚCI DLA RODZICÓW SZEŚCIOLATKÓW!

    SZKOŁA PRZYJAZNA SZEŚCIOLATKOM

    Szkoła Podstawowa nr 48 im. Józefa Piłsudskiego w Lublinie to "SZKOŁA PRZYJAZNA 6-LATKOM".
    W dniu 15 kwietnia 2013 roku nasza szkoła gościła Rodziców dzieci 6-letnich na zajęciach otwartych. Tematem spotkania były wiosenne zagadki, które dzieci z oddziału przedszkolnego rozwiązywały pod kierunkiem swojej wychowawczyni, pani Moniki dobrowolskiej-Cich.

    Cały wpis dotyczący tego wydarzenia znajduje się pod tym linkiem.

    ZAPRASZAMY DO ALBUMU FOTOGRAFICZNEGO