Rok szkolny 2020/2021

Formy

Osoby odpowiedzialne

1.Jestem życzliwy i tolerancyjny

1. Zorganizowanie konkursu literackiego na opowiadanie lub wiersz  pt. „Warto być dobrym kolegą”
  2. Pogadanki w klasie, świetlicy szklonej na tematy:
  3. Co to znaczy dla mnie być życzliwym dla kolegów.
  4. Jak rozumiem bycie tolerancyjnym wobec innych ludzi.

nauczyciele języka polskiego

wychowawcy klasy , pedagog szkolny, wychowawcy świetlicy, nauczyciele religii, WOS-u

Cały rok

2.Używam magicznych słów DZIEKUJE, PRZEPRASZAM, PROSZĘ…..

1. Klasowe regulaminy kodeksów grzecznościowych.
  2. Stosowanie zasad savoir-vive dobrego zachowania w każdej sytuacji.

wychowawcy klas

wszyscy nauczyciele

3.Promujemy zachowania pozytywne i prospołeczne

1. Działania Szkolnego Koła PCK
  2. Wolontariat szkolny
  3. Klasowy dzień talentów

opiekun PCK, opiekun SU, wychowawcy klas, nauczyciele: muzyki , plastyki, wychowania fizycznego.

4. Uśmiech- sposób na dobre samopoczucie

1. Konkurs klasowy na najśmieszniejszy żart , dowcip, fraszkę, na najzabawniejsza maseczkę
  2. Konkurs plastyczny na najśmieszniejszy emotikon.
  3. Pryma Aprilis -Dniem Uśmiechu- klasowe kalambury

wychowawcy klas, nauczyciel plastyki, wychowawcy świetlicy

5.Higiena na co dzień- drogą do zdrowia

1. Konkurs na plakat promujący zdrowie w języku angielskim / niemieckim.
  2. Propagowanie sposobów przeciwdziałania chorobom: pogadanki, filmy, dyskusje na temat przestrzegania zasad higieniczno-zdrowotnych, klasowe gazetki, plakaty

nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego

wychowawcy klas, nauczyciel biologii, pedagog szkolny, wychowawcy świetlicy.

6.Aktywność ruchowa jako sposób na rozładowanie swoich emocji

1. Sportowe środy/czwartki w  świetlicy szkolnej.
  2. Rowerowe lekcje w-f.
  3. Sportowe zajęcia pozalekcyjne.
  4. Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu.
  5. Mikołajki na sportowo
  6. Dzień Sportu
  7. Tydzień Zdrowia ( skok na zdrowie, mam zdrowy kręgosłup, roztańczone przerwy,  Szkolny Konkurs Skoku Wzwyż..……..)

nauczyciele wychowania fizycznego, nauczyciele świetlicy, szkolny koordynator SzPZ

SPORTOWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE  W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

Gimnastyka sportowa dziewcząt kl. I-VII

poniedziałek godz. 9:00- 9:45

czwartek godz. 13:45-15:00

piątek godz. 13:45-15:00

Piłka nożna chłopców kl. IV-VII

poniedziałek godz. 14:30- 15:30

wtorek godz. 14:30- 15:30

SZTAFETY LEKKOATLETYCZNE 4X100M

W dniu 9.10.2020 uczniowie naszej szkoły  wzięli udział w zawodach lekkoatletycznych na stadionie przy ulicy J. Piłsudskiego. Rywalizacja odbyła się  w sztafetach 4x100m w kategorii dziewcząt i chłopców z zachowaniem obowiązujących zasad reżimu sanitarnego.

Drużyna dziewcząt zajęła 5 miejsce, drużyna chłopców uplasowała się na dalszym miejscu.

MISTRZOSTWA POLSKI W GIMNASTYCE

W październiku uczennice naszej szkoły wystartowały w Gdańsku w Mistrzostwach Polski w zawodach gimnastycznych FITNESS DANCE (Alicja Masierak, Martyna Mazur i Gabriela Goławska) i FITNESS SHOW (Alicja Świdrak i Izabela Błaszczuk) . Pomimo krótkiego czasu na treningi dziewczęta zajęły wysokie miejsca w swoich kategoriach Alicja Masierak  i Gabriela Goławska VI miejsce, Martyna Mazur zajęła V miejsce,  Alicja Świdrak IX miejsce i Izabela Błaszczuk XVI miejsce.

Brawo dziewczęta,  wykonałyście super pracę, GRATULACJE!!!

SZKOLNE BIEGI SZTAFETOWE

We wrześniu 2020r. odbyły się klasowe biegi sztafetowe 4x200m w kategorii dziewcząt i chłopców. W klasach VII zwyciężyły drużyny dziewcząt  i chłopców  z klasy 7a, natomiast w klasach IV zwycięstwo  przypadło klasie 4a. Rywalizacji towarzyszył duch fair-play i dobra zabawa. Gratulujemy!!!

KLASOWE KODEKSY GRZECZNOŚCIOWE

Kultura, dobre zachowanie, grzeczność, to tematy ważne w naszej szkole. Każdy nauczyciel i wychowawca zwraca uwagę na savoire- vivre ucznia. Dlatego początek nowego roku szkolnego był dobrym czasem na tworzenie Klasowych Kodeksów Grzecznościowych czyli co każdy uczeń wiedzieć powinien. Takie działania nie tylko przypominają uczniom zasady kulturalnego zachowania w szkole, ale także mówią im  o wzajemnej grzeczności na co dzień.

PLAKATY PROMUJĄCE ZDROWIE

W kwietniu 2021 r., w ramach propagowania zdrowego stylu życia uczniowie klas IV-VIII wykonali plakaty związane z zasadami jak dbać o zdrowie w czasie pandemii. Wykonane prace zawierały informacje w języku: polskim, angielskim i niemieckim dotyczące postaw prozdrowotnych. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę nie tylko w aspekcie zdrowotnym, również językowym.

KONKURSY PLASTYCZNE

W marcu w naszej szkole odbyły się dwa szkolne konkursy plastyczne pt: „Maseczka z elementami prozdrowotnym” oraz „Emotikon z elementami prozdrowotnymi” w ramach działań Szkoły Promującej Zdrowie.

Laureaci konkursu „Maseczka z elementami prozdrowotnym”

I miejsce zdobyła Barbara Świdrak kl. III a

II miejsce zdobył Bartłomiej Syp kl. III a

III miejsce zdobył Aleksander Szypulski kl. II a

Laureaci konkursu „Emotikon z elementami prozdrowotnymi”

I miejsce zdobyła Lena Chylińska kl. II a

II miejsce zdobył Kacper Trela kl. II a

III miejsce zdobył Bartłomiej Sadowski kl. II a

GRATULACJE !!!

INTEGRAJCA UCZNIÓW

2.06.2021 w naszej szkole był dniem pikników klasowych , rajdów rowerowych, wyjść do ogrodu botanicznego , wycieczek. Wszystkie te działania odbyły się na świeżym powietrzu i integrowały uczniów, związane były nie tylko z aktywnością fizyczną, ale też poznawaniem przez uczniów ciekawych miejsc.