Czwartek 02.05.2024

Rymy Dla Marszałka

(rok szkolny 2017/2018)

Kilka słów o Rymach dla Marszałka

Międzyszkolny Konkurs Poetycki Rymy dla Marszałka cieszył się dużym zainteresowaniem. Przesłane wiersze prezentowały wysoki poziom literacki. Wybór laureatów okazał się nie lada wyzwaniem dla jury. Po długich i pełnych emocji obradach komisja konkursowa wyłoniła 7 laureatów.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów na poetyckiej niwie. Szczegółowe wyniki oraz dodatkowe informacje zawarte są w protokole i sprawozdaniu z konkursu. Zapraszamy dla lektury zwycięskich utworów.

Katarzyna Rajkiewicz

Organizator konkursu

Protokół
Sprawozdanie
Zwycięskie wiersze

W ramach trwającego i uchwalonego przez Sejm RP Roku Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz z okazji 150. rocznicy Jego Urodzin Społeczność Szkoły Podstawowej nr 48 w Lublinie zaprasza do udziału w Międzyszkolnym Konkursie  Poetyckim na wiersz pod hasłem „Rymy dla Marszałka”.

Regulamin konkursu Rymy dla Marszałka

____________________________________________________________________________________________________________________

Dnia 21 marca 2013 r., w pierwszy dzień wiosny, odbył się w naszej szkole VI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Rymy dla Marszałka” pod patronatem Dyrektora Szkoły Pani Henryki Olszak. Celem konkursu było przybliżenie postaci Marszałka Józefa Piłsudskiego, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz kształcenie umiejętności rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV-VI z ośmiu lubelskich szkół podstawowych:

Szkoła Podstawowa nr 4 w Lublinie

Szkoła Podstawowa nr 48 w Lublinie

13. Natalia Mierzwa nauczyciel – p. Agnieszka Lange

14. Klaudia Udrycka nauczyciel – p. Katarzyna Aftyka

Jury złożone z nauczycieli, którzy przygotowywali uczniów do konkursu, oceniało występy recytatorów kierując się następującymi kryteriami: dobór wiersza, interpretacja tekstu, kultura słowa, a także ogólne wrażenie artystyczne.

Wyłoniono następujących laureatów:

I miejsce – Artur Stępniak

Szkoła Podstawowa nr 24 w Lublinie, nauczyciel – p. Maria Żmudzka

II miejsce – Paula Sadkowska

Szkoła Podstawowa nr 27 w Lublinie, nauczyciel – p. Maria Siemion

III miejsce – Oliwia Onisko

Szkoła Podstawowa nr 25 w Lublinie, nauczyciel – p. Jolanta Piwowarczyk

GRATULUJEMY!

Laureat konkursu otrzymał puchar ufundowany przez Dyrektora Szkoły, a wszyscy uczestnicy i nauczyciele - pamiątkowe dyplomy.

Zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie „Rymy dla Marszałka”

Katarzyna Aftyka

nauczyciel języka polskiego