Czwartek 02.05.2024

Aktualności z życia szkoły

Uczniowie Marszałkowi

Kilka słów o Szkolnym Konkursie Recytatorskim „Tobie Marszałku”

Dnia 11 maja 2012 r. w ramach obchodów Święta Naszej Szkoły odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Tobie Marszałku”. Patronat nad konkursem objęła pani Dyrektor Henryka Olszak.

Konkurs skierowany był do uczniów klas 0-III. Wzięło w nim udział  8 uczniów, po jednym z każdej klasy. Celem konkursu było przybliżenie postaci Marszałka Józefa Piłsudskiego, budzenie i rozwijanie zdolności recytatorskich oraz kształcenie umiejętności rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Występy uczniów oceniało jury w składzie: przewodniczący – p. Beata Flis, członkowie: p. Marianna Pokora, p. Bożena Joniec, p. Jacek Kubiś, p. Adam Flis. Kryteria jakimi kierowało się jury to: dobór wiersza, interpretacja tekstu, kultura słowa, ogólne wrażenie artystyczne.

Wyłoniona następujących laureatów konkursu: I miejsce przyznano Szymonowi Potręciowi z kl. IIb, II miejsce otrzymał Jakub Drobik z kl. Ia, III miejsce zajął Gabriel Strug z kl. 0b, natomiast wyróżnienie otrzymała Natalia Mrozik z kl. IIIb.

Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, laureatom serdecznie gratulujemy,  a pozostałych   uczniów zachęcamy do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.

Katarzyna Aftyka

nauczycielka języka polskiego

Kilka słów o Szkolnym Konkursie Literackim „List do Marszałka”

Dnia 11 maja 2012 r. w ramach obchodów Święta Naszej Szkoły odbył się Szkolny Konkurs Literacki „List do Marszałka”. Patronat nad konkursem objęła pani Dyrektor Henryka Olszak.

Konkurs skierowany był do uczniów klas IV-VI. Wzięło w nim udział wielu uczniów: 3 z kl. IVa, cała kl. IVb, 3 z kl. Va, cała kl. Vb i 3 z kl. VIb. Uczniowie samodzielnie redagowali list, którego adresatem był patron naszej szkoły. W liście próbowali odpowiedzieć na pytanie, czy słowa Józefa Piłsudskiego:  Być zwyciężonym i nie ulec - to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach – to klęska są aktualne w życiu uczniów szkoły Jego imienia.

Prace uczniów oceniało jury w składzie: przewodniczący – p. Katarzyna Aftyka, członkowie: p. Agnieszka Lange, p. Ewa Kwiecińska. Kryteria jakimi kierowało się jury to: sposób ujęcia tematu, poprawność formy, bogactwo języka, ortografia i interpunkcja, ogólne wrażenie artystyczne, estetyka.

Wyłoniona następujących laureatów konkursu: I miejsce Natalia Mrozik z kl. IVb oraz Szymon Flis z kl. VIb, II miejsce Karina Udrycka z kl. IVa oraz Klaudia Udrycka z kl. Va, III miejsce Natalia Różycka z kl. Vb, a wyróżnienia przyznano Szymonowi Wolińskiemu z kl. IVa oraz Wiktorii Zdybel z kl. Vb.

Laureaci konkursu zostali nagrodzeni punktami dodatnimi z zachowania i punktami premii z języka polskiego: I miejsce – 20 pkt. oraz 3 pkt premii z języka polskiego; II i III miejsce – 15 pkt. oraz 2 pkt premii z języka polskiego; wyróżnienia – 10 pkt. oraz 2 pkt premii z języka polskiego; a pozostali uczestnicy konkursu otrzymali 5 pkt oraz po 1 punkcie premii z języka polskiego. Ponadto laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Katarzyna Aftyka

nauczycielka języka polskiego