Czwartek 02.05.2024

Informacje dla uczniów SAMORZĄD UCZNIOWSKI UKS 2021/2022 SZKOLNE KOŁO LOP 2021/2022 SZKOLNE KOŁO PCK SPECJALIŚCI SZKOLNI

Organizacje szkolne

SZKOLNE KOŁO LOP 2021/2022

OPIEKUN

p. Bożena Joniec

Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody

W ramach działalności Koła realizujemy cele Ligi Ochrony Przyrody skupiając się przede wszystkim na  kształtowaniu właściwych postaw uczniów przez ukazywanie bogactwa, piękna i znaczenia przyrody, budzenie jej umiłowania i poszanowania, szerzenie zrozumienia celów ochrony przyrody i środowiska oraz problemów i zagrożeń.

Nasze działania, które podejmujemy systematycznie to:

- udział w corocznej akcji „Posprzątajmy Lublin na wiosnę”,

- organizowanie informacyjnych akcji plakatowych o różnorodnej tematyce np. „Nasze rady na odpady”, „Stop wypalaniu traw”, „Dwie strony dokarmiania dzikich zwierząt zimą”, „Piękna nasza Polska cała” „ Zbierajmy zużyte baterie ”, „Polskie parki narodowe”  i inne.

- propagowanie selektywnej zbiórki odpadów – zbiórka zużytych baterii

- opieka nad zwierzętami hodowanymi w szkolnej klasopracowni przyrodniczej

- opieka nad roślinami doniczkowymi

- organizowanie i prowadzenie akcji dokarmiania ptaków zimą

- prowadzenie tablicy informacyjnej SK LOP poprzez przygotowywanie gazetek o różnorodnejtematyce np. „Ekologiczna szkoła”,„Już jesień”,„Zwierzęta zimą” i wiele innych ;informowanie o świętach ekologicznych

- włączanie się w ogólnopolskie kampanie np. „Kochasz dzieci, nie pal śmieci” prowadzonej przez Fundację Arka

- uczniowie biorą udział w zajęciach terenowych – „Rozpoznawanie drzew i krzewów rosnących w szkolnym parku”

- członkowie Koła przygotowują gazetkę – Dodatekekologiczno-przyrodniczy „Zielona strona”

Co chcemy zrobić w tym roku:

1. Spotkania tematyczne: „Dlaczego nie należy wypalać traw i zarośli?” „Bystrzyca – nasza rzeka”. „Problemy śmieci w najbliższej okolicy”.
  2.  Zorganizowanie wystawy plakatów pod hasłem „Nie wypalajmy traw”, „Rola wody w naszym życiu” – obchodzimy Światowy Dzień Wody, „Parki narodowe w naszym regionie”,
  3. Wykonanie gazetek tematycznych: „Zmiany w przyrodzie na wiosnę”, „Dzień Ziemi” „Poznajemy pomniki przyrody w Lublinie”, „ Przyroda wokół szkoły dawniej i dziś”, „Ochrona przyrody w naszym regionie”.
  4. Prowadzenie akcji dokarmiania ptaków zimą.
  5. Wycieczka „Zwiastuny wiosny”.
  6. Zajęcia terenowe – gromadzenie eksponatów do pracowni przyrodniczej.
  7. Pokaz filmu „Jak obchodzi się Dzień Ziemi w innych krajach”.
  8. Przygotowanie i koordynowanie akcji „Posprzątajmy Lublin na wiosnę”.
  9. Przesadzamy rośliny doniczkowe znajdujące się w salach lekcyjnych.
  10. Propagowanie selektywnej zbiórki odpadów.  Akcja zbiórki zużytych baterii.
  11. Nawiązanie współpracy ze schroniskiem dla zwierząt. Zbiórka karmy dla zwierząt przebywających w schronisku.
  12. Wycieczka do Oczyszczalni w Hajdowie – gospodarka ściekowa w naszym mieście.

Włączenie się do akcji zbierania nakrętek prowadzonej przez SK PCK