Czwartek 02.05.2024

Informacje dla uczniów SAMORZĄD UCZNIOWSKI UKS 2021/2022 SZKOLNE KOŁO LOP 2021/2022 SZKOLNE KOŁO PCK SPECJALIŚCI SZKOLNI

Organizacje szkolne

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Regulamin Samorządu Uczniowskiego (2023)

Zarząd Samorządu Uczniowskiego 2023/2024

Opiekun Samorządu Uczniowskiego – p. mgr Lucyna Grądkowska

OGÓLNY PLAN WSPÓŁPRACY Z SAMORZĄDEM UCZNIOWSKIM

na rok szkolny 2020/2021

1. Opiniowanie ważnych projektów i dokumentów szkolnych, zgłaszanie uwag i propozycji.
  2. Organizacja Sejmików Uczniowskich o różnej tematyce i aktywizowanie Samorządów Klasowych.
  3. Możliwość redagowania i wydawania gazetki szkolnej „W szkolnym ulu”.
  4. Organizacja lub współorganizacja akcji charytatywnych na rzecz potrzebujących osób lub instytucji.
  5. Działania wolontariackie w różnym zakresie we współpracy ze stowarzyszeniami, instytucjami, osobami.
  6. Udział w badaniach osiągnięć edukacyjnych uczniów oraz prowadzonych diagnozach, a także pomoc koleżeńska w nauce słabszym kolegom.
  7. Wyrażanie opinii na temat pracy ocenianych nauczycieli.
  8. Współorganizacja imprez i uroczystości szkolnych zgodnie z Kalendarzem Imprez i Uroczystości Szkolnych na bieżący rok szkolny. Inicjowanie róznych akcji i imprez edukacyjno - wychowawczych.
  9. Dbałość o wystrój korytarzy szkolnych, klasopracowni oraz prowadzenie gazetek ściennych i kronik klasowych.
  10. Zgłaszanie propozycji i uwag dla lepszej współpracy w różnych obszarach funkcjonowania naszej Szkoły,
    w tym propozycje do Koncepcji Pracy Szkoły. Współpraca ze wszystkimi Organami Szkoły: Dyrektorem, Radą Pedagogiczną i Radą Rodziców.
  11. Aktywny i systematyczny udział w zajęciach pozalekcyjnych i twórcze włączanie się w działalność organizacji szkolnych i kół zainteresowań.
  12. Godne reprezentowanie Szkoły podczas konkursów przedmiotowych, artystycznych, sportowych oraz imprez, spotkań, festynów, turniejów, itp.
  13. Pielęgnowanie tradycji, ceremoniału i obrzędowości szkolnej, a także troska o dobry wizerunek naszej Szkoły w środowisku lokalnym i Mieście Lublinie.

Samorząd Uczniowski zachęca do udziału w akcji MARZYCIELSKA POCZTA. Na stronie internetowej marzycielskapoczta.pl znajdują się adresy chorych dzieci, które czekają na tradycyjne listy i pocztówki od nas. Są to dzieci zmagające się z ciężkimi, często nieuleczalnymi chorobami. Większość życia spędzają w szpitalach, mają bardzo ograniczony kontakt z rówieśnikami. Wysyłając pocztówkę lub list możemy wywołać uśmiech na ich twarzach. Serdecznie zapraszamy wszystkie klasy (z wychowawcami), rodziców, grupy przyjaciół i wszystkich zainteresowanych o zaangażowanie się w tę szlachetną akcję i systematyczne wysyłanie listów do czekających na nie dzieci.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, w naszej szkole odbywaja się akcje "Kolorowe Czwartki" i "Szczęśliwy Numerek". Uczniowie każdej klasy w każdy pierwszy czwartek miesiąca ubierają się na kolorowo, w listopadzie na żółto, w grudniu na czerwono… Każdego dnia przed rozpoczęciem lekcji, nauczyciel dyżurujący losuje klasę i numer w dzienniku ucznia, który w tym dniu może skorzystać z wielu przywilejów (na przykład może uniknąć odpowiedzi, jeśli nie jest do niej przygotowany).